Dlaczego Chorwacja

Zalety Chorwacji

Malowniczy krajobraz, wymarzony klimat, wspaniała kuchnia i niezwykle przyjaźni ludzie, czego więcej można oczekiwać od wakacji? Dla pasjonatów żeglarstwa ważne jest jeszcze otwarte, czyste morze i odrobina wiatru. To jasne – Chorwacja jest rajem dla żeglarzy! Pełne przygód rejsy po krystalicznych wodach Adriatyku gwarantują niezapomniane wspomnienia, dlatego oferujemy czartery jachtów i organizujemy niezapomniane wakacje na chorwackich wodach.

Żeglarstwo jest sportem, który nigdy się nie nudzi, bogactwo akwenów wodnych i krajobrazu, a także zmieniające się warunki pogodowe sprawiają, że wszystkie rejsy są inne. Chorwacja ze swoim urozmaiconym wybrzeżem i lazurowym morzem to idealne miejsce na wakacje dla całej rodziny, a także na pełną mocnych wrażeń przygodę na wodach Adriatyku. Czarter jachtu to także świetna opcja dla każdego, kto chce poczuć wiatr we włosach i poznać smak przygody. Najlepszej jakości sprzęt i profesjonalna, doświadczona obsługa gwarantują bezpieczne i niezapomniane rejsy.

Zalety bazy w Szybeniku

  • Baza Odisej Yachting mieści się w Szybeniku, w marinie Mandalina.
  • Port jest jednym z najnowocześniejszych w całej Chorwacji.
  • Centralne usytuowanie miasteczka (na środku wybrzeża) powoduje, że jest świetnym miejscem wypadowym dla żeglarzy, np. na południe na wyspę
  • Vis lub północ na wyspy Kornati. Dzięki umiejscowieniu, można łatwo dotrzeć do Szybenika.
  • Pierwszy lub ostatni dzień czarteru można wykorzystać na odwiedzenie Skradin i Parku Narodowego KRK (wodospady), które znajdują się 1,5 godziny od naszej bazy.

Jak dotrzeć do mariny Mandalina w Szybeniku?

Uroki Szybenika

Dodatkowo to bardzo urokliwe miejsce. Średniowieczny Szybenik z historyczną katedrą wpisaną na listę UNESCO, leży w sercu adriatyckiego wybrzeża nad ujściem rzeki Krka. Wody otaczające Szybenik to prawdziwy raj dla żeglarzy. Oprócz dzikiego piękna białego krasowego kamienia i lazuru czystego morza, szczycą się aż 240 wyspami i skalnymi wysepkami, z których każda kryje jakąś tajemnicę. Chcąc poznać najbardziej znanych poławiaczy korali na Adriatyku, należy popłynąć na Zlarin. Żeby zobaczyć miejsca znane z połowów morskich gąbek, trzeba udać się na Krapanj. Jeśli jednak pragniesz zobaczyć coś zupełnie niespotykanego, wypłyń na pełne morze i odkryj archipelag Kornati.

W pobliżu Szybenika znajdują się dwa parki narodowe, oddalone są od siebie zaledwie około pięćdziesięciu kilometrów. Każdy z nich prezentuje zupełnie odmienne walory natury. Park Narodowy Kornaty to archipelag 89 pięknych wysp i skał (łącznie jest ich 152), których strome klify budzą prawdziwy respekt wśród żeglarzy – to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Natomiast Park Narodowy Krka pełen jest zapierających dech w piersi naturalnych barier wapiennych, kaskad i jezior. Siedem wspaniałych, huczących wodospadów na rzece Krka, to najwyższy naciekowy próg rzeczny w Europie. Większość turystów uważa, że właśnie tutaj są najpiękniejsze widoki w całej Chorwacji.

Co o nas piszą magazyn „Wiatr”: Czarterowe centrum Chorwacji

Baza i biuro Odisej Yachting znajdują się w na terenie nowoczesnej mariny Mandalina, w mieście Szybenik, w środkowej części chorwackiego wybrzeża. Port jest jednym z najpopularniejszych i najnowocześniejszych przystani Chorwacji. Jest także jedynym portem w Chorwacji przyjmującym megajachty – jednostki najbogatszych armatorów. Może gościć jachty o długości do 140 metrów. Marina ma doskonałe połączenie komunikacyjne z Zagrzebiem, Splitem i innymi europejskimi miastami. W pobliżu znajdują się też urokliwe Parki Narodowe, a rejsy to doskonała okazja do podziwiania pięknych klifów oraz archipelagu 89 wysp.

Marina Mandalina, jako jedyny chorwacki port, zdobyła najwyższą nagrodę – pięć złotych kotwic- przyznawaną przez The Yacht Harbour Association. To potwierdzenie najwyższej jakości świadczonych usług.

D-Marin, Marina Mandalina

Goście mariny mają do swojej dyspozycji dwie restauracje, sklep, klub żeglarski, czynne całą dobę bezpłatne zaplecze sanitarne z automatyczną pralnią oraz parking. Teren mariny wraz z parkingiem jest całą dobę monitorowany, co pozwala na bezpieczne pozostawienie tutaj własnego samochodu na cały czas trwania rejsu. W pobliżu przystani znajduje się supermarket oraz przystanek autobusowy, z którego można dojechać do oddalonego o 2 km centrum miasta. Własny warsztat Odisej Yachting zapewnia żeglarzom całodobowy serwis jachtowy, a uczestnicy rejsu mają zapewniony bezpłatny dostęp do firmowego Wi-Fi oraz aktualnych prognoz meteorologicznych.